ट्रेंडिंग:

>> अर्जेन्टिनामा राष्ट्रपति पदका १७ बढी आकांक्षीबीच प्राथमिक निर्वाचन >> ललिता निवास जग्गा प्रकरणमा गल्ती गरेको छैन : नेपाल >> सडक जाम गर्ने निर्माण व्यवसायीको चेतावनी >> ‘आन्तरिक विशेष अभियान’ ले पार्टीलाई तल्लो तहसम्म बलियो बनाउछ—पुष्पा भुषाल >> युरोप भ्रमण छोट्टाएर स्वदेश फर्किए नेपाल >> जनमत पार्टीकी अनिता देवीले लिइन् मन्त्रीको सपथ >> कर्णाली तटीय क्षेत्रमा उच्च सतर्कता अपनाउन आग्रह >> केरामा पनि बिचौलियाकै राजः किसान उत्पादन गर्छन्, व्यापारी लाभ लिन्छन् >> महाकालीमा पानीको सतह बढ्यो >> कांग्रेस संसदीय दलको बैठक आज पनि बस्दै,उच्चस्तरीय छानवीन समितिबारे निर्णय हुने >> ‘गण्डक टापु पार्क’ को सपना >> विश्व हात्ती दिवसः हात्ती जोगाउनै सकस >> आफै नसुध्रिएको बाल सुधार गृह >> लुम्बिनी प्रदेशः कृषिमा क्रमभंगता किन ? >> सियारीमा न्याय तौलिदै तारा >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> ‘कुनै पनि पीडितले अन्याय सहनु हुँदैन’— न्यायाधिस कार्की >> एकिकृत समाजवादी पाल्पाको अध्यक्षमा शाही >> कांग्रेसको चेतावनी : सुन प्रकरणमा उच्चस्तरीय समिति नभए समर्थन फिर्ता >> माग पूरा नभए थप आन्दोलन गर्ने शिक्षकको चेतावनी >> दाङमा चेक बाउन्स मुद्धाका फरार प्रतिबादी पक्राउ >> बर्षाका कारण सल्यानमा घर भत्कियो >> हवाई टापु डढेलोः ज्यान गुमाएकाको शव परिवारलाई बुझाउन चुनौति >> विद्युत खरिद बिक्री सम्झौता सम्बन्धी प्रतिवेदनको इप्पानद्वारा स्वागत >> सुन प्रकरणमा उच्चस्तरीय छानवीन आवश्यक : डा. शेखर >> बंगलादेशी नागरिकहरुलाई बन्धक बनाइ फिरौती असुल्नेहरु पक्राउ (भिडियो सहित) >> सुन तस्करीमा संलग्न देखिए पदमा बस्दिन : अर्थमन्त्री >> खोलाले बगाएका बृद्ध मृत फेला >> युवा संघद्वारा वृक्षारोपण र डेंगुविरुद्ध सचेतना >> सत्ता समीकरण फेरिन्न : अर्थमन्त्री >> रोटरी डाउनटाउनले बाड्यो ५० विद्यार्थीलाई विद्यालय पोसाक >> पत्रे खोलाले बगाउँदा एकजना बेपत्ता >> प्रधानमन्त्रीले राजीनामा दिनुपर्ने हो : ओली >> एमालेको विशेष पत्रकार सम्मेलन : उच्चस्तरीय छानवीन समितिको अडान छाड्दैनौं >> जीवन कर्कलाको पानी हो, बाँचुन्जेल राम्रो काम गर्नुपर्छ : भैरव रिसाल >> साउन सकिंदै गर्दा पनि आएन हरियो चुरामा लहर >> १४ बुंदे माग राखेर चिकित्सा शिक्षा सरोकार संघर्ष समिति आन्दोलनमा >> मन्त्रीद्वय किंराती र मोदी आउट, नयां दुई मन्त्रीको सपथ आजै >> सुन तस्करी र संसद् अधिवेशनबारे एमालेले विशेष पत्रकार सम्मेलन गर्दै >> पाकिस्तानमा कामचलाउ प्रधानमन्त्री नियुक्त >> कांग्रेस संसदीय दलको बैठक बस्दै,सांसद शर्मा पक्राउबारे आधिकारिक धारणा आउने >> स्थानीय सरकारको असल अभ्यास : नगर सरसफाई तथा हरियाली प्रवर्धन अभियान >> होटल ब्यवसायी संघ कंचनमा सन्तोष थापा >> मान्छे–बाँदरको धपाउने चक्र >> लुम्बिनीलाई विवादित नबनाऊ >> राष्ट्रपति ज्यू– पदको मर्यादा हेक्का रहोस् >> गम्भीर स्वास्थ्य समस्या बन्दै प्रतिजैविक प्रतिरोध >> आफैले बाँडेको जमिन प्रयोगबिहीन हुँदा समेत मुकदर्शक >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> न्यू होराइजन अलुमनीमा अमात्य
समाज

अन्तर्राष्ट्रिय युवा दिवसः शिवराजको चन्द्रौटामा नगर स्तरीय वक्तृत्वकला र वृहत सरसफाई

२७ श्रावण २०८०, शनिबार १६:४५
सोमबार, ०८ साउन २०८०

चन्द्रौटा (कपिलवस्तु), २७ साउन ।

अन्तर्राष्ट्रिय युवा दिवस कपिलवस्तुको चन्द्रौटामा भव्यताका साथ मनाइएको छ । ‘दिगो विकासको लक्ष्य प्राप्तिमा युवाको साथ, नव प्रवर्तन र उद्यमशिलतामा हरित सीप विकास’ भन्ने मूल नारासहित नगर स्तरीय वक्तृत्वकला प्रतियोगिता तथा वृहत सरसफाई गरी दिवस मनाइएको हो । शिवराज नगरस्तरीय आशा सञ्जालको आयोजना, शिवराज नगरपालिकाको समन्वय र किर्डाक नेपालको सहयोगमा युवा दिवस मनाइएको सञ्जालका सागर थारुले बताए ।

कार्यक्रम पूर्वसन्ध्यामा युवाहरुले प्लेकार्ड, ब्यानर बोकी ¥याली सहित चन्द्रौटा बजार सरसफाई गर्दै कोणसभामा परिणत भएकाे जनाइएको छ । कोणसभामा ’लागूपदार्थ दुव्र्यसनी न्युनिकरणमा युवा तथा सरोकारवालाहरुको भूमिका‘ विषयक वक्तृत्वकला प्रतियोगिता संचालन गरिएको थियो । प्रतियोगितामा शिवराज नगरपालिकाका विभिन्न वडामा गठित विभिन्न आशा सञ्जालका ९ जनाले भाग लिएका थिए । प्रतियोगितामा बालापुर आशा सञ्जालका रमेश विश्वकर्मा प्रथम पुरस्कार हात पारे । भने थुन्हिया आशा सञ्जालका युवराज प्रसाद चौधरी दोस्रो र शिवपुर आशा सञ्जालकी राधा खनाल तेस्रो स्थान ल्याउन सफल भए ।

लुम्बिनी प्रदेशसभा सदस्य अर्जुन कुमार के.सी.ले कार्यक्रमलाई सम्बाेधन गर्दै अबको युवा कृषि र उद्यमशिलतातर्फ उन्मुख हुनुपर्नेमा बताए । पछिल्लो समय युवापुस्ता दुव्र्यसनतर्फ आकर्षिक हुँदै गएकोप्रति सभासद के.सी.ले चिन्ता व्यक्त गरे । सभासद के.सी.ले युवाहरुलाई शिक्षा र रोजगारतर्फ उन्मुख गरी उद्यमशील बनाउन सके दुव्र्यसन मुक्त समाज बनाउन सकिनेमा जोड दिए । दुव्र्यसन मुक्त समाज निर्माणमा दिवसले युवायुवतीहरुमा उर्जा प्रदान गरोस्, के.सी.ले शुभकामना व्यक्त गरे । यसैबीच कार्यक्रममा वडा नं. ५ का वडाध्यक्ष नेत्रप्रसाद बेल्बासेले उत्कृष्ट प्रतियोगीलाई सफलताको शुभकामना दिए ।

कार्यक्रमले प्रतियोगीको अन्तरनिहीत क्षमता प्रस्फुटनमा ठूलो टेवा पुग्ने वडाध्यक्ष बेल्बासेले बिचार व्यक्त गरे । युवाहरु सक्रिए भए मात्र समाजको समृद्धि हुने वडाध्यक्ष बेल्बासेले विश्वास व्यक्त गरे । कार्यक्रममा वडा नं. २ का वडाध्यक्ष रामबहादुर चौधरीले कार्यक्रमबाट युवाहरुमा उर्जा थप्ने बताए । देशविकासका सम्बाहक नै युवा भएकाले देशको समृद्धि र विकासका लागि युवाहरु जागरुक हुनुपर्ने बताए । यस्तै कार्यक्रममा चेम्बर अफ कमर्सका केन्द्रिय सदस्य महादेव पोखरेलले युवामैत्री समाज निर्माणमा युवाको भूमिका महत्वपूर्ण रहेको बताए । गलत बाटोमा लागेका युवाहरुलाई सही बाटोमा ल्याउन युवाहरुले नै कदम चाल्नुपर्ने पोख्रेलले जोड दिए ।

महिला मानव अधिकारकर्मी मीना परियारले सबै संघसंस्थाहरुलाई एकीकृत गरी युवा लक्षित कार्यक्रम ल्याउनुपर्ने धारणा राखिन् । कार्यक्रममा राष्ट्रिय मानवअधिकार प्रतिष्ठान कपिलवस्तु शाखा सभापति विष्णुप्रसाद खतिवडा, होटल तथा रेष्टुरेन्ट व्यवसायी संघ कपिलवस्तुका अध्यक्ष लेखनाथ घर्ती लगायत विभिन्न संघसंस्थाका प्रमुख एवं प्रतिनिधि, विभिन्न आशा सञ्जालका किशोरकिशोरी, किर्डाक नेपालका सामुदायिक विकास अधिकृत विनोद केवट लगायतले कार्यक्रमलाई सम्बाेधन गरेका थिए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?