ट्रेंडिंग:

>> अर्जेन्टिनामा राष्ट्रपति पदका १७ बढी आकांक्षीबीच प्राथमिक निर्वाचन >> ललिता निवास जग्गा प्रकरणमा गल्ती गरेको छैन : नेपाल >> सडक जाम गर्ने निर्माण व्यवसायीको चेतावनी >> ‘आन्तरिक विशेष अभियान’ ले पार्टीलाई तल्लो तहसम्म बलियो बनाउछ—पुष्पा भुषाल >> युरोप भ्रमण छोट्टाएर स्वदेश फर्किए नेपाल >> जनमत पार्टीकी अनिता देवीले लिइन् मन्त्रीको सपथ >> कर्णाली तटीय क्षेत्रमा उच्च सतर्कता अपनाउन आग्रह >> केरामा पनि बिचौलियाकै राजः किसान उत्पादन गर्छन्, व्यापारी लाभ लिन्छन् >> महाकालीमा पानीको सतह बढ्यो >> कांग्रेस संसदीय दलको बैठक आज पनि बस्दै,उच्चस्तरीय छानवीन समितिबारे निर्णय हुने >> ‘गण्डक टापु पार्क’ को सपना >> विश्व हात्ती दिवसः हात्ती जोगाउनै सकस >> आफै नसुध्रिएको बाल सुधार गृह >> लुम्बिनी प्रदेशः कृषिमा क्रमभंगता किन ? >> सियारीमा न्याय तौलिदै तारा >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> ‘कुनै पनि पीडितले अन्याय सहनु हुँदैन’— न्यायाधिस कार्की >> एकिकृत समाजवादी पाल्पाको अध्यक्षमा शाही >> कांग्रेसको चेतावनी : सुन प्रकरणमा उच्चस्तरीय समिति नभए समर्थन फिर्ता >> माग पूरा नभए थप आन्दोलन गर्ने शिक्षकको चेतावनी >> दाङमा चेक बाउन्स मुद्धाका फरार प्रतिबादी पक्राउ >> बर्षाका कारण सल्यानमा घर भत्कियो >> हवाई टापु डढेलोः ज्यान गुमाएकाको शव परिवारलाई बुझाउन चुनौति >> विद्युत खरिद बिक्री सम्झौता सम्बन्धी प्रतिवेदनको इप्पानद्वारा स्वागत >> सुन प्रकरणमा उच्चस्तरीय छानवीन आवश्यक : डा. शेखर >> बंगलादेशी नागरिकहरुलाई बन्धक बनाइ फिरौती असुल्नेहरु पक्राउ (भिडियो सहित) >> सुन तस्करीमा संलग्न देखिए पदमा बस्दिन : अर्थमन्त्री >> खोलाले बगाएका बृद्ध मृत फेला >> युवा संघद्वारा वृक्षारोपण र डेंगुविरुद्ध सचेतना >> सत्ता समीकरण फेरिन्न : अर्थमन्त्री >> रोटरी डाउनटाउनले बाड्यो ५० विद्यार्थीलाई विद्यालय पोसाक >> पत्रे खोलाले बगाउँदा एकजना बेपत्ता >> प्रधानमन्त्रीले राजीनामा दिनुपर्ने हो : ओली >> एमालेको विशेष पत्रकार सम्मेलन : उच्चस्तरीय छानवीन समितिको अडान छाड्दैनौं >> जीवन कर्कलाको पानी हो, बाँचुन्जेल राम्रो काम गर्नुपर्छ : भैरव रिसाल >> साउन सकिंदै गर्दा पनि आएन हरियो चुरामा लहर >> १४ बुंदे माग राखेर चिकित्सा शिक्षा सरोकार संघर्ष समिति आन्दोलनमा >> मन्त्रीद्वय किंराती र मोदी आउट, नयां दुई मन्त्रीको सपथ आजै >> सुन तस्करी र संसद् अधिवेशनबारे एमालेले विशेष पत्रकार सम्मेलन गर्दै >> पाकिस्तानमा कामचलाउ प्रधानमन्त्री नियुक्त >> कांग्रेस संसदीय दलको बैठक बस्दै,सांसद शर्मा पक्राउबारे आधिकारिक धारणा आउने >> स्थानीय सरकारको असल अभ्यास : नगर सरसफाई तथा हरियाली प्रवर्धन अभियान >> होटल ब्यवसायी संघ कंचनमा सन्तोष थापा >> मान्छे–बाँदरको धपाउने चक्र >> लुम्बिनीलाई विवादित नबनाऊ >> राष्ट्रपति ज्यू– पदको मर्यादा हेक्का रहोस् >> गम्भीर स्वास्थ्य समस्या बन्दै प्रतिजैविक प्रतिरोध >> आफैले बाँडेको जमिन प्रयोगबिहीन हुँदा समेत मुकदर्शक >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> न्यू होराइजन अलुमनीमा अमात्य
राजनीति

कांग्रेसको चेतावनी : सुन प्रकरणमा उच्चस्तरीय समिति नभए समर्थन फिर्ता

२८ श्रावण २०८०, आईतवार २०:३२
सोमबार, ०८ साउन २०८०

काठमाडौं,२८ साउन । १०० केजी सुन प्रकरणमा प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड उच्चस्तरीय समिति बनाउन तयार नभए सरकारको समर्थन फिर्ता लिनुपर्ने कुरा नेपाली कांग्रेस संसदीय दलको बैठकमा उठेको छ।

आइतबार बसेको कांग्रेस संसदीय दलको बैठकमा बोल्दै सांसद प्रदीप पौडेलले १०० केजी सुन विमानस्थल प्रहरी र अध्यागमन प्रशासन र भन्सार विभागको मिलेमतोबिना आउनै नसक्ने बताएका छन्।

‘अध्यागमन प्रशसन, भन्सार विभाग र सुरक्षा संयन्त्र नमिलाई त्यो सुन आउनै सक्दैन,उच्चस्तरीय छानबिनमा तयार नहुँदा राजनीतिक नेतृत्वमाथि पनि शंका सोझिएको नेता पौडेलले बताए ।

सांसद पौडेलले सुन प्रकरण छानबिनका लागि उच्चस्तरीय छानबिन समिति बनाउन सरकार तयार हुनुपर्ने बताए।

‘हामीले यसको छानबिन हुनुपर्छ, चर्चित सबै घटनाको छानबिन हुनुपर्छ भनेका छौँ। सबै घटनाको छानबिनका लागि उच्चस्तरीय संयन्त्र बनाउनुपर्छ– उनले भने–यदि प्रधानमन्त्रीले उच्चस्तरीय समिति बनाउन मानेनन् भने कांग्रेसले सरकारको समर्थन फिर्ता लिनुपर्छ। संसदीय दलले निर्णय गर्नुपर्छ। यदि प्रमले मानेनन् भने सरकारको समर्थन फिर्ता लिनुपर्छ। सरकार निर्मम छ भ्रष्टाचारमा कसैलाई छाड्दैन भन्ने म्यासेज दिनुपर्छ।’

पौडेलका अनुसार शुक्रबार र आइतबार बोलेका अधिकांश कांग्रेस सांसदहरुले उच्चस्तरीय छानबिन गठन गर्ने निर्णयतिर पार्टी जानुपर्ने बताएका थिए।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?