ट्रेंडिंग:

>> अर्जेन्टिनामा राष्ट्रपति पदका १७ बढी आकांक्षीबीच प्राथमिक निर्वाचन >> ललिता निवास जग्गा प्रकरणमा गल्ती गरेको छैन : नेपाल >> सडक जाम गर्ने निर्माण व्यवसायीको चेतावनी >> ‘आन्तरिक विशेष अभियान’ ले पार्टीलाई तल्लो तहसम्म बलियो बनाउछ—पुष्पा भुषाल >> युरोप भ्रमण छोट्टाएर स्वदेश फर्किए नेपाल >> जनमत पार्टीकी अनिता देवीले लिइन् मन्त्रीको सपथ >> कर्णाली तटीय क्षेत्रमा उच्च सतर्कता अपनाउन आग्रह >> केरामा पनि बिचौलियाकै राजः किसान उत्पादन गर्छन्, व्यापारी लाभ लिन्छन् >> महाकालीमा पानीको सतह बढ्यो >> कांग्रेस संसदीय दलको बैठक आज पनि बस्दै,उच्चस्तरीय छानवीन समितिबारे निर्णय हुने >> ‘गण्डक टापु पार्क’ को सपना >> विश्व हात्ती दिवसः हात्ती जोगाउनै सकस >> आफै नसुध्रिएको बाल सुधार गृह >> लुम्बिनी प्रदेशः कृषिमा क्रमभंगता किन ? >> सियारीमा न्याय तौलिदै तारा >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> ‘कुनै पनि पीडितले अन्याय सहनु हुँदैन’— न्यायाधिस कार्की >> एकिकृत समाजवादी पाल्पाको अध्यक्षमा शाही >> कांग्रेसको चेतावनी : सुन प्रकरणमा उच्चस्तरीय समिति नभए समर्थन फिर्ता >> माग पूरा नभए थप आन्दोलन गर्ने शिक्षकको चेतावनी >> दाङमा चेक बाउन्स मुद्धाका फरार प्रतिबादी पक्राउ >> बर्षाका कारण सल्यानमा घर भत्कियो >> हवाई टापु डढेलोः ज्यान गुमाएकाको शव परिवारलाई बुझाउन चुनौति >> विद्युत खरिद बिक्री सम्झौता सम्बन्धी प्रतिवेदनको इप्पानद्वारा स्वागत >> सुन प्रकरणमा उच्चस्तरीय छानवीन आवश्यक : डा. शेखर >> बंगलादेशी नागरिकहरुलाई बन्धक बनाइ फिरौती असुल्नेहरु पक्राउ (भिडियो सहित) >> सुन तस्करीमा संलग्न देखिए पदमा बस्दिन : अर्थमन्त्री >> खोलाले बगाएका बृद्ध मृत फेला >> युवा संघद्वारा वृक्षारोपण र डेंगुविरुद्ध सचेतना >> सत्ता समीकरण फेरिन्न : अर्थमन्त्री >> रोटरी डाउनटाउनले बाड्यो ५० विद्यार्थीलाई विद्यालय पोसाक >> पत्रे खोलाले बगाउँदा एकजना बेपत्ता >> प्रधानमन्त्रीले राजीनामा दिनुपर्ने हो : ओली >> एमालेको विशेष पत्रकार सम्मेलन : उच्चस्तरीय छानवीन समितिको अडान छाड्दैनौं >> जीवन कर्कलाको पानी हो, बाँचुन्जेल राम्रो काम गर्नुपर्छ : भैरव रिसाल >> साउन सकिंदै गर्दा पनि आएन हरियो चुरामा लहर >> १४ बुंदे माग राखेर चिकित्सा शिक्षा सरोकार संघर्ष समिति आन्दोलनमा >> मन्त्रीद्वय किंराती र मोदी आउट, नयां दुई मन्त्रीको सपथ आजै >> सुन तस्करी र संसद् अधिवेशनबारे एमालेले विशेष पत्रकार सम्मेलन गर्दै >> पाकिस्तानमा कामचलाउ प्रधानमन्त्री नियुक्त >> कांग्रेस संसदीय दलको बैठक बस्दै,सांसद शर्मा पक्राउबारे आधिकारिक धारणा आउने >> स्थानीय सरकारको असल अभ्यास : नगर सरसफाई तथा हरियाली प्रवर्धन अभियान >> होटल ब्यवसायी संघ कंचनमा सन्तोष थापा >> मान्छे–बाँदरको धपाउने चक्र >> लुम्बिनीलाई विवादित नबनाऊ >> राष्ट्रपति ज्यू– पदको मर्यादा हेक्का रहोस् >> गम्भीर स्वास्थ्य समस्या बन्दै प्रतिजैविक प्रतिरोध >> आफैले बाँडेको जमिन प्रयोगबिहीन हुँदा समेत मुकदर्शक >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> न्यू होराइजन अलुमनीमा अमात्य
शिक्षा / स्वाथ्य

रोटरी डाउनटाउनले बाड्यो ५० विद्यार्थीलाई विद्यालय पोसाक

२८ श्रावण २०८०, आईतवार १५:३६
सोमबार, ०८ साउन २०८०

बुटवल, २८ साउन । आर्थिक विपन्न बुटवल वडा नं १ का गरिब तथा जेहेन्दार विद्यार्थीहरुलाई पोशाक वितरण गरिएको छ । बुटवल उपमहानगरपालिका वडा नं १ स्थित सरस्वती आधारभुत विद्यालयमा अध्ययरत ५० जना विद्यार्थीहरुलाई रोटरी क्लब अफ बुटवल डाउनटाउनले विद्यालय पोशाक वितरण गरिएको हो ।

आईतबार विद्यालय परिसरमा क्लबका एसाईन एजी रबि पोखरेल, बुटवल नगरपालिका शिक्षा साखाका अधिकृत कोपिला ज्ञवाली, क्लबका अध्यक्ष कमला हमाल, विद्यालय ब्यबस्थापन समितिका अध्यक्ष सहनसिल प्रसाद लिगल, विद्यालयका निमित्त प्रधानाध्यापक बिजय शाक्यले विद्यार्थीहरुलाई पोशाक हस्तान्तरण गरे ।

रोटरी क्लब अफ बुटवल डाउनटाउनका अध्यक्ष कमला हमालले क्लबको वार्षिक नियमित कार्यक्रम अन्तरगत विद्यालय पोशाकको अभाव झेलेका सो विद्यालयको माग अनुसार सहयोग गरेको बनाईन । ‘सानो सहयोगबाट नियमित विद्यालय आउने विद्यार्थीहरुको संख्या बढ्नेमा आशाबादी छौ ।’—उनले भने । विद्यालयमा छात्रामैत्री शौचालय अभाव देखिएको भन्दै रोटरी डिष्ट्रिकको सहयोगमा परियोजना ल्याउन पहल गर्ने प्रतिवद्धता जनाए ।

कार्यक्रममा क्लबका एसाईन एजी रबि पोखरेलले उपमहानगरभित्र रहेका सामुदायिक विद्यालयको स्तरवृद्धिमा सरकारको ध्यान जानुपर्ने बताए । रोटरीको मर्म अनुसार शिक्षा, स्वस्थ्य, महिला शसक्तिकरण, वातावरणको क्षेत्रमा आफुहरु समुदायस्तरमा काम गर्दै आएको उनले बताए ।

कार्यक्रममा क्लबका उपाध्यक्ष धर्मदत्त ज्ञवाली, पुर्ब अध्यक्ष जीवन अधिकारीले शिक्षा क्षेत्रको लगानीबाट दीर्घकालिन प्रभाव पर्ने भन्दै सरकार यसमा कन्जुस्याई गर्न नहुने सुझाव दिए । क्लबका सदस्यहरुबाट आर्थिक सहयोगमा अति बिपन्न तथा जेहेन्दार ५० जना बिद्यार्थीहरुलाई करीब २५ हजार रुपैया बराबरको पोसाक वितरण गरिएको क्लबका सचिव प्रकाश पौडेलले बताए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?