ट्रेंडिंग:

>> अर्जेन्टिनामा राष्ट्रपति पदका १७ बढी आकांक्षीबीच प्राथमिक निर्वाचन >> ललिता निवास जग्गा प्रकरणमा गल्ती गरेको छैन : नेपाल >> सडक जाम गर्ने निर्माण व्यवसायीको चेतावनी >> ‘आन्तरिक विशेष अभियान’ ले पार्टीलाई तल्लो तहसम्म बलियो बनाउछ—पुष्पा भुषाल >> युरोप भ्रमण छोट्टाएर स्वदेश फर्किए नेपाल >> जनमत पार्टीकी अनिता देवीले लिइन् मन्त्रीको सपथ >> कर्णाली तटीय क्षेत्रमा उच्च सतर्कता अपनाउन आग्रह >> केरामा पनि बिचौलियाकै राजः किसान उत्पादन गर्छन्, व्यापारी लाभ लिन्छन् >> महाकालीमा पानीको सतह बढ्यो >> कांग्रेस संसदीय दलको बैठक आज पनि बस्दै,उच्चस्तरीय छानवीन समितिबारे निर्णय हुने >> ‘गण्डक टापु पार्क’ को सपना >> विश्व हात्ती दिवसः हात्ती जोगाउनै सकस >> आफै नसुध्रिएको बाल सुधार गृह >> लुम्बिनी प्रदेशः कृषिमा क्रमभंगता किन ? >> सियारीमा न्याय तौलिदै तारा >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> ‘कुनै पनि पीडितले अन्याय सहनु हुँदैन’— न्यायाधिस कार्की >> एकिकृत समाजवादी पाल्पाको अध्यक्षमा शाही >> कांग्रेसको चेतावनी : सुन प्रकरणमा उच्चस्तरीय समिति नभए समर्थन फिर्ता >> माग पूरा नभए थप आन्दोलन गर्ने शिक्षकको चेतावनी >> दाङमा चेक बाउन्स मुद्धाका फरार प्रतिबादी पक्राउ >> बर्षाका कारण सल्यानमा घर भत्कियो >> हवाई टापु डढेलोः ज्यान गुमाएकाको शव परिवारलाई बुझाउन चुनौति >> विद्युत खरिद बिक्री सम्झौता सम्बन्धी प्रतिवेदनको इप्पानद्वारा स्वागत >> सुन प्रकरणमा उच्चस्तरीय छानवीन आवश्यक : डा. शेखर >> बंगलादेशी नागरिकहरुलाई बन्धक बनाइ फिरौती असुल्नेहरु पक्राउ (भिडियो सहित) >> सुन तस्करीमा संलग्न देखिए पदमा बस्दिन : अर्थमन्त्री >> खोलाले बगाएका बृद्ध मृत फेला >> युवा संघद्वारा वृक्षारोपण र डेंगुविरुद्ध सचेतना >> सत्ता समीकरण फेरिन्न : अर्थमन्त्री >> रोटरी डाउनटाउनले बाड्यो ५० विद्यार्थीलाई विद्यालय पोसाक >> पत्रे खोलाले बगाउँदा एकजना बेपत्ता >> प्रधानमन्त्रीले राजीनामा दिनुपर्ने हो : ओली >> एमालेको विशेष पत्रकार सम्मेलन : उच्चस्तरीय छानवीन समितिको अडान छाड्दैनौं >> जीवन कर्कलाको पानी हो, बाँचुन्जेल राम्रो काम गर्नुपर्छ : भैरव रिसाल >> साउन सकिंदै गर्दा पनि आएन हरियो चुरामा लहर >> १४ बुंदे माग राखेर चिकित्सा शिक्षा सरोकार संघर्ष समिति आन्दोलनमा >> मन्त्रीद्वय किंराती र मोदी आउट, नयां दुई मन्त्रीको सपथ आजै >> सुन तस्करी र संसद् अधिवेशनबारे एमालेले विशेष पत्रकार सम्मेलन गर्दै >> पाकिस्तानमा कामचलाउ प्रधानमन्त्री नियुक्त >> कांग्रेस संसदीय दलको बैठक बस्दै,सांसद शर्मा पक्राउबारे आधिकारिक धारणा आउने >> स्थानीय सरकारको असल अभ्यास : नगर सरसफाई तथा हरियाली प्रवर्धन अभियान >> होटल ब्यवसायी संघ कंचनमा सन्तोष थापा >> मान्छे–बाँदरको धपाउने चक्र >> लुम्बिनीलाई विवादित नबनाऊ >> राष्ट्रपति ज्यू– पदको मर्यादा हेक्का रहोस् >> गम्भीर स्वास्थ्य समस्या बन्दै प्रतिजैविक प्रतिरोध >> आफैले बाँडेको जमिन प्रयोगबिहीन हुँदा समेत मुकदर्शक >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> न्यू होराइजन अलुमनीमा अमात्य
राजनीति

‘आन्तरिक विशेष अभियान’ ले पार्टीलाई तल्लो तहसम्म बलियो बनाउछ—पुष्पा भुषाल

२९ श्रावण २०८०, सोमबार १०:५६
सोमबार, ०८ साउन २०८०

सिद्धार्थनगर, २९ साउन। नेपाली कांग्रेसका केन्द्रिय सदस्य तथा पुर्व उपसभामुख महिला नेतृ पुष्पा भुषालले १० दिने ‘आन्तरिक विशेष अभियान’ पार्टीभित्र रहेको मतभिन्नता, असहमति, द्धन्द्ध र संगठन भित्र रहेको कमजोरीहरुलाई निराकरण गर्दै रुपमा अघि सारिएको बताईन । यो अभियान तल्लो तहसम्म पार्टीलाई बलियो बनाउँदै २०८४ सालको निर्वाचनमा सकारात्मक परिणाम ल्याउन मद्यत मिल्ने उनले दाबी गरे ।

नेपाली कांग्रेस क्षेत्र नं. ३, रुपन्देहीको आयोजनामा सिद्धार्थनगरमा भएको ‘आन्तरिक विशेष अभियान’ कार्यक्रममा बोल्दै उनले यस पटक बैठकलाई प्रत्यक्ष प्रशारण तथा सदस्यता वितरण प्रकृयालाई सहज पहुँचका लागि समेत अनलाइन प्रविधिमा लगिएको भन्दै दाबी गरिन । ‘अब समय सुहाउँदो पार्टीलाई डिजिटलाइजेसन प्रक्रियामा अघि बढाउदै छौ ।’—उनले भनिन । कांग्रेस भनेको लोकतन्त्रको पर्यायवाची हो, वर्तमान समयमा नयाँ–नयाँ पार्टीहरु जन्मिने क्रममा रहे पनि सिद्धान्त र निति विनाको पार्टीहरुको भविष्य नरहेको र नेपाली कांग्रेस भनेको सिद्धान्त, निति र इतिहास बोकेको, विभिन्न आन्दोलनहरुको नेतृत्व गरेको पार्टी भएकोले यसका कार्यकर्ताहरु विचलित हुन जरुरी नरहेको बताईन । यो देशको निर्वाचन प्रणाली मिश्रित निर्वाचन प्रणाली भएकोले पनि अब महिलाहरु प्रत्येक तहमा नेतृत्व लिन तयार र सक्षम बन्नुपर्ने बताईन ।

कार्यक्रममा नेपाली कांग्रेस क्षेत्र नं ३ का क्षेत्रीय सभापति श्री सुशील गुरुङले काग्रेस लोकतान्त्रिक अभ्यासको बाटोमा चल्ने भन्दै ब्यक्तिगत आचरणलाई सुधार्ने गरि विभिन्न कार्यक्रममा नेतृत्वबाट जोड दिनुपर्ने बताए ।

कार्यक्रममा नेपाली कांग्रेसका जिल्ला सभापति तथा तिलोत्तमा नगरपालिकाका नगर प्रमुख रामकृष्ण खाण, प्रदेश प्रतिनिधि त्रिलोक्य प्रताप सेन, पुर्व जिल्ला सभापति रामचन्द्र ढकाल, प्रदेश प्रतिनिधि भिम बहादुर थापा भरत, जिल्ला प्रतिनिधि तथा जिल्ला सचिव हरि प्रसाद काफ्ले, जिल्ला समन्वय समिति रुपन्देहीका प्रमुख उमाकान्त चापागाई, संविधानसभा सदस्य जैनुतिन निशा धुनिया, सिद्धार्थनगर पालिकाका नगर प्रमुख इस्तियाक अहमद खाँ, लुम्बिनी प्रदेशसभाका पुर्व सदस्य तथा नेपाल महिला संघका केन्द्रिय सदस्य रमा अर्याल, नेपाली कांग्रेस प्रदेश ३ ख का सभापति घनश्याम चालिसे, नेपाली कांग्रेस शुद्धोधन गाउँपालिकाका सभापति दामोदर पौडेल, नेपाली कांग्रेस सिद्धार्थनगर पालिका वडा नं. ११ का सभापति केदार प्रसाद कुर्मी नेपाली कांग्रेस प्रदेश ३ क का सभापति सुरेन्द्र जंग थापा, क्षेत्रीय सचिव लेखनाथ भट्टराईले पार्टीलाई कसरी बलियो बनाउने र आगामी कार्यदिशाका बारेमा आफ्ना भनाई राखेका थिए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?