ट्रेंडिंग:

>> अर्जेन्टिनामा राष्ट्रपति पदका १७ बढी आकांक्षीबीच प्राथमिक निर्वाचन >> ललिता निवास जग्गा प्रकरणमा गल्ती गरेको छैन : नेपाल >> सडक जाम गर्ने निर्माण व्यवसायीको चेतावनी >> ‘आन्तरिक विशेष अभियान’ ले पार्टीलाई तल्लो तहसम्म बलियो बनाउछ—पुष्पा भुषाल >> युरोप भ्रमण छोट्टाएर स्वदेश फर्किए नेपाल >> जनमत पार्टीकी अनिता देवीले लिइन् मन्त्रीको सपथ >> कर्णाली तटीय क्षेत्रमा उच्च सतर्कता अपनाउन आग्रह >> केरामा पनि बिचौलियाकै राजः किसान उत्पादन गर्छन्, व्यापारी लाभ लिन्छन् >> महाकालीमा पानीको सतह बढ्यो >> कांग्रेस संसदीय दलको बैठक आज पनि बस्दै,उच्चस्तरीय छानवीन समितिबारे निर्णय हुने >> ‘गण्डक टापु पार्क’ को सपना >> विश्व हात्ती दिवसः हात्ती जोगाउनै सकस >> आफै नसुध्रिएको बाल सुधार गृह >> लुम्बिनी प्रदेशः कृषिमा क्रमभंगता किन ? >> सियारीमा न्याय तौलिदै तारा >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> ‘कुनै पनि पीडितले अन्याय सहनु हुँदैन’— न्यायाधिस कार्की >> एकिकृत समाजवादी पाल्पाको अध्यक्षमा शाही >> कांग्रेसको चेतावनी : सुन प्रकरणमा उच्चस्तरीय समिति नभए समर्थन फिर्ता >> माग पूरा नभए थप आन्दोलन गर्ने शिक्षकको चेतावनी >> दाङमा चेक बाउन्स मुद्धाका फरार प्रतिबादी पक्राउ >> बर्षाका कारण सल्यानमा घर भत्कियो >> हवाई टापु डढेलोः ज्यान गुमाएकाको शव परिवारलाई बुझाउन चुनौति >> विद्युत खरिद बिक्री सम्झौता सम्बन्धी प्रतिवेदनको इप्पानद्वारा स्वागत >> सुन प्रकरणमा उच्चस्तरीय छानवीन आवश्यक : डा. शेखर >> बंगलादेशी नागरिकहरुलाई बन्धक बनाइ फिरौती असुल्नेहरु पक्राउ (भिडियो सहित) >> सुन तस्करीमा संलग्न देखिए पदमा बस्दिन : अर्थमन्त्री >> खोलाले बगाएका बृद्ध मृत फेला >> युवा संघद्वारा वृक्षारोपण र डेंगुविरुद्ध सचेतना >> सत्ता समीकरण फेरिन्न : अर्थमन्त्री >> रोटरी डाउनटाउनले बाड्यो ५० विद्यार्थीलाई विद्यालय पोसाक >> पत्रे खोलाले बगाउँदा एकजना बेपत्ता >> प्रधानमन्त्रीले राजीनामा दिनुपर्ने हो : ओली >> एमालेको विशेष पत्रकार सम्मेलन : उच्चस्तरीय छानवीन समितिको अडान छाड्दैनौं >> जीवन कर्कलाको पानी हो, बाँचुन्जेल राम्रो काम गर्नुपर्छ : भैरव रिसाल >> साउन सकिंदै गर्दा पनि आएन हरियो चुरामा लहर >> १४ बुंदे माग राखेर चिकित्सा शिक्षा सरोकार संघर्ष समिति आन्दोलनमा >> मन्त्रीद्वय किंराती र मोदी आउट, नयां दुई मन्त्रीको सपथ आजै >> सुन तस्करी र संसद् अधिवेशनबारे एमालेले विशेष पत्रकार सम्मेलन गर्दै >> पाकिस्तानमा कामचलाउ प्रधानमन्त्री नियुक्त >> कांग्रेस संसदीय दलको बैठक बस्दै,सांसद शर्मा पक्राउबारे आधिकारिक धारणा आउने >> स्थानीय सरकारको असल अभ्यास : नगर सरसफाई तथा हरियाली प्रवर्धन अभियान >> होटल ब्यवसायी संघ कंचनमा सन्तोष थापा >> मान्छे–बाँदरको धपाउने चक्र >> लुम्बिनीलाई विवादित नबनाऊ >> राष्ट्रपति ज्यू– पदको मर्यादा हेक्का रहोस् >> गम्भीर स्वास्थ्य समस्या बन्दै प्रतिजैविक प्रतिरोध >> आफैले बाँडेको जमिन प्रयोगबिहीन हुँदा समेत मुकदर्शक >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> न्यू होराइजन अलुमनीमा अमात्य
मुख्य समाचार

दाङमा इन्धन दुरुपयोग गर्ने पत्रकारको नामावली सार्वजनिक, केन्द्रीय अध्यक्ष समेत मुछिए

२७ श्रावण २०८०, शनिबार ०७:२८
सोमबार, ०८ साउन २०८०

बुटवल, २७ साउन ।

तुलसीपुर उपमहानगरपालिकाले इन्धन लैजाने पत्रकारहरुको नामावली सार्वजनिक गरेको छ । इन्धनको दुरुपयोग भएको समाचार न्युज बुटवल टुडेले प्रकाशित गरेपछि उपमहानगरको चौतर्फी आलोचना भएको थियो ।

इन्धन वितरणमा ब्यापक दुरुपयोग गरेको र उपमहानगरपालिकाले कार्यक्षेत्र र अधिकार क्षेत्र विपरित पत्रकारलाई इन्धन दिएको महालेखा परीक्षकको कार्यालयले सार्वजनिक गरेको प्रतिवेदनमा पाइएको थियो ।

महालेखा परीक्षण प्रतिवेदनले कार्यक्षेत्र भन्दा बाहिरका पत्रकारहरुलाई समेत इन्धन बाँडेको कुरा अनियमितता भएको भनी सार्वजनिक गरेपछि त्यसको चौतर्फी विरोध भएको छ । पत्रकारहरुले लिएको इन्धनलाई ‘पत्रकार महासंघ तर्फ’ भनेर महालेखा परीक्षण प्रतिवेदनमा लेखिएपछि सोही शीर्षकमा इन्धन लिएका पत्रकारहरु छानबिन गरी नेपाल पत्रकार महासंघ दाङले नामावली नै सार्वजनिक गरेको छ ।

जसमा पत्रकार वसन्त पौडेलले ६० लिटर,  जितसागत जीएमले स्वतन्त्र पत्रकार महासंघको कार्यक्रमका लािग भनेर ८० लिटर लिएका छन् । त्यस्तै तत्कालीन नगर प्रमुख घनश्याम पाण्डेका प्रेस संयोजक ओपेन्द्र बस्नेतले एक पटक ५० लिटर, एक पटक ३० लिटर र एक पटक ४६ लिटर इन्धन लिएका छन् । त्यस्तै प्रेस सेन्टरले ५० लिटर, प्रेस चौतारी दाङले १ सय लिटर, प्रेस चौतारी लुम्बिनी प्रदेशले १ सय लिटर, अबिरल राष्ट्रिय पोष्टले ६० लिटर इन्धन लिएको खुलेको हो ।

बुटवल टुडेमा समाचार प्रकाशित भएपछि त्यसको प्रभाव स्वरुप महासंघले इन्धन लिने पत्रकारहरुबो पहिचान गरेको हो । यो आर्थिक बर्ष २०७७÷०७८ को हो ।

त्यस्तै आर्थिक बर्ष २०७८÷०७९ मा पत्रकार नारायण खड्काले प्रेस युनियनको नाममा १ सय लिटर इन्धन लिएको खुलेको छ ।

त्यस्तै राकेश बस्नेतले तीन पटक १०÷१० लिटर गरी ३० लिटर पेट्रोल लिएको खुलेको छ ।  त्यस्तै गिद्ध संरक्षण अभियानका अभियन्ता डिल्लीबहादुर रावतले पनि पटक–पटक गरी ३० लिटर लिएका छन् । त्यस्तै पत्रकार वसन्त पौडेलले भैलो खेल्न भन्दै थप ४० लिटर, ओपेन्द्र बस्नेतले २५ लिटर, शरद रेग्मीले ३० लिटर, पत्रकार महासंघका केन्द्रीय अध्यक्ष विपुल पोख्रेलले २५ लिटर लिएको खुलेको छ ।

त्यस्तै पत्रकार यज्ञ बहादुर बुढाले पटक–पटक गरी ४० लिटर, दिपक बोहरा, गणेश आचार्यले १०÷१० लिटर, निराजन डाँगीले २७ लिटर, महेन्द्र महराले १५ लिटर, श्यामलाल राणाले २० लिटर लिएको खुलेको छ । त्यस्तै सुमन केसीले पटक–पटक गरी २० लिटर, प्रेमबहादुर राम्जाले १० लिटर लिएको खुलेको छ ।दिपक बोहोरा  अहिले लुम्बिनी प्रदेशका अर्थमन्त्रीका प्रेस सल्लाहकार समते हुन् । उनीसंग सवारी साधन छैन् । तर उनले पनि इन्धन लगेको उपमहानगरपालिकाले जनाएको छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?