ट्रेंडिंग:

>> अर्जेन्टिनामा राष्ट्रपति पदका १७ बढी आकांक्षीबीच प्राथमिक निर्वाचन >> ललिता निवास जग्गा प्रकरणमा गल्ती गरेको छैन : नेपाल >> सडक जाम गर्ने निर्माण व्यवसायीको चेतावनी >> ‘आन्तरिक विशेष अभियान’ ले पार्टीलाई तल्लो तहसम्म बलियो बनाउछ—पुष्पा भुषाल >> युरोप भ्रमण छोट्टाएर स्वदेश फर्किए नेपाल >> जनमत पार्टीकी अनिता देवीले लिइन् मन्त्रीको सपथ >> कर्णाली तटीय क्षेत्रमा उच्च सतर्कता अपनाउन आग्रह >> केरामा पनि बिचौलियाकै राजः किसान उत्पादन गर्छन्, व्यापारी लाभ लिन्छन् >> महाकालीमा पानीको सतह बढ्यो >> कांग्रेस संसदीय दलको बैठक आज पनि बस्दै,उच्चस्तरीय छानवीन समितिबारे निर्णय हुने >> ‘गण्डक टापु पार्क’ को सपना >> विश्व हात्ती दिवसः हात्ती जोगाउनै सकस >> आफै नसुध्रिएको बाल सुधार गृह >> लुम्बिनी प्रदेशः कृषिमा क्रमभंगता किन ? >> सियारीमा न्याय तौलिदै तारा >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> ‘कुनै पनि पीडितले अन्याय सहनु हुँदैन’— न्यायाधिस कार्की >> एकिकृत समाजवादी पाल्पाको अध्यक्षमा शाही >> कांग्रेसको चेतावनी : सुन प्रकरणमा उच्चस्तरीय समिति नभए समर्थन फिर्ता >> माग पूरा नभए थप आन्दोलन गर्ने शिक्षकको चेतावनी >> दाङमा चेक बाउन्स मुद्धाका फरार प्रतिबादी पक्राउ >> बर्षाका कारण सल्यानमा घर भत्कियो >> हवाई टापु डढेलोः ज्यान गुमाएकाको शव परिवारलाई बुझाउन चुनौति >> विद्युत खरिद बिक्री सम्झौता सम्बन्धी प्रतिवेदनको इप्पानद्वारा स्वागत >> सुन प्रकरणमा उच्चस्तरीय छानवीन आवश्यक : डा. शेखर >> बंगलादेशी नागरिकहरुलाई बन्धक बनाइ फिरौती असुल्नेहरु पक्राउ (भिडियो सहित) >> सुन तस्करीमा संलग्न देखिए पदमा बस्दिन : अर्थमन्त्री >> खोलाले बगाएका बृद्ध मृत फेला >> युवा संघद्वारा वृक्षारोपण र डेंगुविरुद्ध सचेतना >> सत्ता समीकरण फेरिन्न : अर्थमन्त्री >> रोटरी डाउनटाउनले बाड्यो ५० विद्यार्थीलाई विद्यालय पोसाक >> पत्रे खोलाले बगाउँदा एकजना बेपत्ता >> प्रधानमन्त्रीले राजीनामा दिनुपर्ने हो : ओली >> एमालेको विशेष पत्रकार सम्मेलन : उच्चस्तरीय छानवीन समितिको अडान छाड्दैनौं >> जीवन कर्कलाको पानी हो, बाँचुन्जेल राम्रो काम गर्नुपर्छ : भैरव रिसाल >> साउन सकिंदै गर्दा पनि आएन हरियो चुरामा लहर >> १४ बुंदे माग राखेर चिकित्सा शिक्षा सरोकार संघर्ष समिति आन्दोलनमा >> मन्त्रीद्वय किंराती र मोदी आउट, नयां दुई मन्त्रीको सपथ आजै >> सुन तस्करी र संसद् अधिवेशनबारे एमालेले विशेष पत्रकार सम्मेलन गर्दै >> पाकिस्तानमा कामचलाउ प्रधानमन्त्री नियुक्त >> कांग्रेस संसदीय दलको बैठक बस्दै,सांसद शर्मा पक्राउबारे आधिकारिक धारणा आउने >> स्थानीय सरकारको असल अभ्यास : नगर सरसफाई तथा हरियाली प्रवर्धन अभियान >> होटल ब्यवसायी संघ कंचनमा सन्तोष थापा >> मान्छे–बाँदरको धपाउने चक्र >> लुम्बिनीलाई विवादित नबनाऊ >> राष्ट्रपति ज्यू– पदको मर्यादा हेक्का रहोस् >> गम्भीर स्वास्थ्य समस्या बन्दै प्रतिजैविक प्रतिरोध >> आफैले बाँडेको जमिन प्रयोगबिहीन हुँदा समेत मुकदर्शक >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> न्यू होराइजन अलुमनीमा अमात्य
अन्तर्राष्ट्रिय

युएईमा भागवत चर्चा तथा पूजाआर्चना

२७ श्रावण २०८०, शनिबार १२:४३
सोमबार, ०८ साउन २०८०

बुटवल, २७ साउन– युएई स्थित वर दुबईको सिन्धमा भागवत चर्चा, पुजा अर्चना, ध्यान लगायतका आध्यात्मिक कार्यक्रम गरिएको छ । श्रीबैष्णव परिषद युएई को आयोजनामा भएको आध्यात्मिक कार्यक्रममा नेपाली समुदायका विभिन्न संघसंस्थाहरूका प्रतिनिधिहरुको उपस्थिति रहेको थियो ।

कार्यक्रममा हिन्दु धर्मावलम्बीहरुले अप्नाउने पुजा विधि, कपुर आरती, श्रीबैष्णव परिषदको गठन तथा बैष्णवको बारे सम्पत स्वामीजीले प्रकाश पारेका थिए । युएईमा बसोबास गर्ने वैष्णवहरुको तथ्यांक संकलन गरि एकतावद्ध गराउदै श्रीवैष्णवहरुको सामुहिक भगवानको सेवा, पुजा, आराधना, अर्चना, बन्दना, मन्त्र उच्चारण, आरती भजनलाई निरन्तरता दिने उद्येश्यका साथ कार्यक्रम गरिएको स्वामीजी निर्मल आचार्य बताए ।
संस्थाबाट आगामी वर्षहरुमा गरिने कार्यक्रमका बारेमा कार्ययोजना प्रस्तुत गर्दै परिषदका उपाध्यक्ष अन्जली आमाजीले मानव जातीलाई सतमार्गमा लैजान धर्म एउटा सुत्र भएको बताईन ।

सस्थाका अध्यक्ष स्वामीले भागवत चर्चा, ध्यान पुजा गरि आध्यात्मिक र भागवतमय बनाएका थिए । पुजाका अर्चक स्वामीजी निर्मल आचार्य, राम स्वामीजीबाट भक्तहरुलाइ प्रसाद बितरण साथै भगवानको नाम किर्तन समेत गरेका थिए । कार्यक्रमको ब्यबस्थापन संस्थाका महासचिब मणि खतिवडाले पुजन कार्यलाई समुहमा गर्ने र संस्कृति संरक्षणमा जोड दिने बताए ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?