ट्रेंडिंग:

>> अर्जेन्टिनामा राष्ट्रपति पदका १७ बढी आकांक्षीबीच प्राथमिक निर्वाचन >> ललिता निवास जग्गा प्रकरणमा गल्ती गरेको छैन : नेपाल >> सडक जाम गर्ने निर्माण व्यवसायीको चेतावनी >> ‘आन्तरिक विशेष अभियान’ ले पार्टीलाई तल्लो तहसम्म बलियो बनाउछ—पुष्पा भुषाल >> युरोप भ्रमण छोट्टाएर स्वदेश फर्किए नेपाल >> जनमत पार्टीकी अनिता देवीले लिइन् मन्त्रीको सपथ >> कर्णाली तटीय क्षेत्रमा उच्च सतर्कता अपनाउन आग्रह >> केरामा पनि बिचौलियाकै राजः किसान उत्पादन गर्छन्, व्यापारी लाभ लिन्छन् >> महाकालीमा पानीको सतह बढ्यो >> कांग्रेस संसदीय दलको बैठक आज पनि बस्दै,उच्चस्तरीय छानवीन समितिबारे निर्णय हुने >> ‘गण्डक टापु पार्क’ को सपना >> विश्व हात्ती दिवसः हात्ती जोगाउनै सकस >> आफै नसुध्रिएको बाल सुधार गृह >> लुम्बिनी प्रदेशः कृषिमा क्रमभंगता किन ? >> सियारीमा न्याय तौलिदै तारा >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> ‘कुनै पनि पीडितले अन्याय सहनु हुँदैन’— न्यायाधिस कार्की >> एकिकृत समाजवादी पाल्पाको अध्यक्षमा शाही >> कांग्रेसको चेतावनी : सुन प्रकरणमा उच्चस्तरीय समिति नभए समर्थन फिर्ता >> माग पूरा नभए थप आन्दोलन गर्ने शिक्षकको चेतावनी >> दाङमा चेक बाउन्स मुद्धाका फरार प्रतिबादी पक्राउ >> बर्षाका कारण सल्यानमा घर भत्कियो >> हवाई टापु डढेलोः ज्यान गुमाएकाको शव परिवारलाई बुझाउन चुनौति >> विद्युत खरिद बिक्री सम्झौता सम्बन्धी प्रतिवेदनको इप्पानद्वारा स्वागत >> सुन प्रकरणमा उच्चस्तरीय छानवीन आवश्यक : डा. शेखर >> बंगलादेशी नागरिकहरुलाई बन्धक बनाइ फिरौती असुल्नेहरु पक्राउ (भिडियो सहित) >> सुन तस्करीमा संलग्न देखिए पदमा बस्दिन : अर्थमन्त्री >> खोलाले बगाएका बृद्ध मृत फेला >> युवा संघद्वारा वृक्षारोपण र डेंगुविरुद्ध सचेतना >> सत्ता समीकरण फेरिन्न : अर्थमन्त्री >> रोटरी डाउनटाउनले बाड्यो ५० विद्यार्थीलाई विद्यालय पोसाक >> पत्रे खोलाले बगाउँदा एकजना बेपत्ता >> प्रधानमन्त्रीले राजीनामा दिनुपर्ने हो : ओली >> एमालेको विशेष पत्रकार सम्मेलन : उच्चस्तरीय छानवीन समितिको अडान छाड्दैनौं >> जीवन कर्कलाको पानी हो, बाँचुन्जेल राम्रो काम गर्नुपर्छ : भैरव रिसाल >> साउन सकिंदै गर्दा पनि आएन हरियो चुरामा लहर >> १४ बुंदे माग राखेर चिकित्सा शिक्षा सरोकार संघर्ष समिति आन्दोलनमा >> मन्त्रीद्वय किंराती र मोदी आउट, नयां दुई मन्त्रीको सपथ आजै >> सुन तस्करी र संसद् अधिवेशनबारे एमालेले विशेष पत्रकार सम्मेलन गर्दै >> पाकिस्तानमा कामचलाउ प्रधानमन्त्री नियुक्त >> कांग्रेस संसदीय दलको बैठक बस्दै,सांसद शर्मा पक्राउबारे आधिकारिक धारणा आउने >> स्थानीय सरकारको असल अभ्यास : नगर सरसफाई तथा हरियाली प्रवर्धन अभियान >> होटल ब्यवसायी संघ कंचनमा सन्तोष थापा >> मान्छे–बाँदरको धपाउने चक्र >> लुम्बिनीलाई विवादित नबनाऊ >> राष्ट्रपति ज्यू– पदको मर्यादा हेक्का रहोस् >> गम्भीर स्वास्थ्य समस्या बन्दै प्रतिजैविक प्रतिरोध >> आफैले बाँडेको जमिन प्रयोगबिहीन हुँदा समेत मुकदर्शक >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> न्यू होराइजन अलुमनीमा अमात्य
अर्थ

कर वृद्धि गरेको भन्दै मेयर थापालाई चेम्बरको ध्यानाकर्षण 

२५ श्रावण २०८०, बिहीबार १२:१३
सोमबार, ०८ साउन २०८०

चन्द्रौटा (कपिलवस्तु), २५ साउन ।

व्यवसायी नै धरासायी हुनेगरी कर वृद्धि गरेको भन्दै चेम्बर अफ कमर्श कपिलवस्तुले शिवराज नगरपालिकाका मेयर अजय थापालाई ज्ञापन पत्र बुझाएको छ ।

चेम्बर अफ कमर्शका केन्द्रिय सदस्य तथा चेम्बर अफ कमर्श कपिलवस्तुका अध्यक्ष महादेव पोख्रेलको नेतृत्वमा ज्ञापनपत्र बुझाइएको हो । अध्यक्ष पोख्रेल र महासचिव गोपाल प्रसाद बन्जाडेले हस्तक्षर गरेको विज्ञप्तिमा वर्तमान अवस्थामा व्यवसायीहरू निकै मर्कामा परेको, व्यवसयीहरू बैंकको ऋण, व्याज, किस्ता तिर्न नसकेर घर तथा धितो लिलाम हुने अवस्थामा पुगेको छ ।

कतिपय ब्यापारीहरू आत्महत्या गर्नुपर्ने सम्मको अवस्थामा पुगेको, नागरिकहरू आर्थिक मन्दिका कारण आर्थिक गतिविधि गर्न नसक्ने अवस्थामा रहेको जटिल परिस्थितिमा समेत नगरपालिकाले घर बहाल कर, सिफारिस दस्तुर लगायत विभिन्न करमा वृद्धि गरी नागरिक तथा ब्यापारीलाई आर्थिक भार थोपरेकोमा ध्यानाकर्षण पत्रमा उल्लेख गरिएको छ ।

आर्थिक वर्ष ०८०÷०८१ मा तोकिएको राजस्व तथा करलाई सुधार गर्न विज्ञप्तिमा मार्फत सुझाव समेत पेश गरिएको छ । पोख्रेलले स्थानीय सरकार चलाउन करको दायरा बढाएर करको दरमा समेत १० देखि २० प्रतिशत सम्म कर वृद्धि गर्दा ठिकै हुने हुन्थ्यो उनले भने ः “नगरपालिकाले कतिपय शीर्षकमा एकैपटक ४ सय प्रतिशत भन्दा बढीका दरले कर बढाउनु आपत्तिजन रहेको छ ।”

व्यवहारिक अध्ययन बिना बढाइएको कर तत्काल सुधार गर्नुको विकल्प नरहेको उनको भनाई छ । यस्तै बुधबार विज्ञप्ति बुझ्दै मेयर थापाले करको दर र दायराका विषयमा चेम्बर अफ कमर्शका प्रतिनिधि, चन्द्रौटा उद्योग वाणिज्य संघका प्रतिनिधि लगायत सरोकारवालालाई राखेर अन्र्तक्रिया गरिने बताए । नगरपालिकाले पछिल्लो समय स्थलगत अनुगमन गरी पालिकामा दर्ता नभएका उद्योग, कलकारखाना, व्यवसाय, शैक्षिक संस्था, स्वस्थ्य संस्थालाई नगरपालिकामा दर्ता गरी करको दायरामा आउन ताकेता गरेको छ ।

संस्था दर्ता र करको दायरामा ल्याउने विषय उपयुक्त भएपनि करको दरको भारी वृद्धिले भने स्थानीय व्यापारी र आम नागरिक समेत निरास बनेको व्यावसायीहरु बताउँछन् ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?